Przejdź do treści Skip to footer
grafika
Dodano: 13.10.2021

Powstaje studium planistyczno-prognostyczne dla rewitalizacji linii kolejowej Sucha Beskidzka - Żywiec

Informujemy, że firma International Management Services Sp. z o.o. opracowuje obecnie, na zlecenie  Województwa Małopolskiego i we współpracy z Województwem Śląskim oraz zainteresowanymi samorządami obydwu województw, wstępne studium planistyczno-prognostyczne dla projektu pn.: "Rewitalizacja linii kolejowej nr 97 na odc. Sucha Beskidzka – Żywiec celem usprawnienia połączenia Kraków – Żywiec".

Województwo Małopolskie w porozumieniu z samorządami Województwa Śląskiego, dostrzegając potrzebę rozwoju kolei, jako jednego z najbardziej efektywnych i przyjaznych środowisku środków publicznego transportu zbiorowego oraz widząc w rozwoju kolei istotny element zrównoważonego rozwoju regionów, zgłosiło – jako wnioskodawca w ramach naboru do „Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+ do 2028 roku” – projekt:  „Rewitalizacja linii kolejowej nr 97 na odc. Sucha Beskidzka – Żywiec celem usprawnienia połączenia Kraków – Żywiec”.

Przedmiotowy projekt został zakwalifikowany do II Etapu ww. naboru, w ramach którego wnioskodawcy zobowiązani są do przedłożenia wstępnego studium planistyczno-prognostycznego lub dokumentu równoważnego, dla zgłoszonego projektu.

Serdeczne zapraszamy mieszkańców obszarów sąsiadujących z przedmiotową linią kolejową do udziału w spotkaniu informacyjnym online, które odbędzie się 21 października 2021 o godz. 17:30. Przewidywany czas trwania spotkania: ok. dwóch godzin. W pierwszej jego części eksperci IMS omówią cele i założenia a także zaprezentują zakres opracowywanego studium, zaś w drugiej części chętnie odpowiedzą na Państwa pytania.

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. Można wziąć w nim udział wybierając jedną z dwóch opcji:

a)       pobierając uprzednio z internetu aplikację Microsoft Teams (wersja bezpłatna na urządzenia stacjonarne lub mobilne);

b)      korzystając z przeglądarkowej wersji Microsoft Teams (przeglądarki Microsoft Edge lub Google Chrome).

Bezpośredni link do spotkania znajdą Państwo w dniu spotkania na stronach gmin przez które przebiega linia, w tym na stronach urzędów: miasta Żywiec oraz gmin Jeleśnia i Świnna.