Przejdź do treści Skip to footer
grafika
Dodano: 24.08.2023

KLASYKA W NAJLEPSZYM WYDANIU

IV BESKIDZKI FESTIWAL KLASYKI „BESKID CLASSICS”, zaplanowany od 31 sierpnia do 16 września 2023 roku w Bielsku-Białej, Szczyrku, Ustroniu, Żywcu i Cieszynie, będzie pierwszym naprawdę regionalnym wydarzeniem tego typu w Beskidach, z programem na europejskim poziomie. Jego organizację wsparło wiele lokalnych i krajowych podmiotów.

Festiwal rozpocznie się koncertami kameralnymi w doskonałej akustycznie sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Żywcu, magicznych wnętrzach Bator Art Gallery w Szczyrku i przede wszystkim unikalnym wydarzeniem w Amfiteatrze w Ustroniu – występem najbardziej znanego na świecie polskiego zespołu folkowego Kapela ze Wsi Warszawa.

Świętując 300-lecie nadania praw miejskich Białej Krakowskiej, organizator festiwalu zaprasza do Bielska-Białej na koncert barokowy pochodzącego z Rzymu zespołu Ensemble Giardino di Delizie na Zamku Sułkowskich, koncert kameralny Kwartetu Filharmonii Czeskiej z Pragi (jednej z najlepszych orkiestr świata!) w Willi Sixta i koncert orkiestry Baltic Neopolis Orchestra z prawykonaniem nowego utworu Mikołaja Góreckiego, wraz z najsłynniejszymi dziełami Mozarta, Szostakowicza i Respighiego w sali koncertowej tutejszego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Celebrując tę wyjątkową rocznicę, na wszystkie koncerty w Bielsku-Białej wstęp będzie bezpłatny.

Podsumowaniem festiwalu będzie GALA SYMFONICZNA, z udziałem orkiestry Slovak Sinfonietta z Żyliny. A pięknym postludium będzie zorganizowany przez Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie koncert Kevina Kennera, amerykańskiego zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego sprzed lat, z udziałem kameralistów doskonałej Sinfonietty Cracovii.

Piękna muzyka, w pięknych wnętrzach i w pięknych górach – czyli prawdziwa uczta kulturalna. Serdecznie zapraszamy!