Przejdź do treści Skip to footer
plakat informacyjny
Dodano: 18.08.2022

35 Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2022

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Stowarzyszenia Aglomeracji Beskidzkiej na 35 Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich ENERGETAB 2022 organizowanych w dniach 13-15 września 2022 r. na terenie firmy ZIAD Bielsko-Biała S.A. Stoisko obsługiwane będzie przez ekodoradców Stowarzyszenia, którzy promować będą założenia projektu zintegrowanego Programu LIFE pn. „Śląskie. Przywracamy błękit”. Kompleksowa realizacja Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego. W trakcie targów ekodoradcy bezpłatnie udzielą informacji nt. możliwości podniesienia efektywności energetycznej budynków oraz uzyskania dofinansowania w ramach następujących programów: Czyste Powietrze, Mój prąd, Moje ciepło, Ciepłe mieszkanie, Moja woda, Mój elektryk, Przydomowa oczyszczalnia oraz ulga termomodernizacyjna.

ENERGETAB to największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego – zarówno konwencjonalnego jak i związanego z odnawialnymi źródłami energii. Jest to zarazem jedno z najważniejszych spotkań przedstawicieli sektora elektroenergetycznego. Zakres tematyczny produktów prezentowanych przez ponad 300 polskich i zagranicznych wystawców tegorocznych targów jest bardzo szeroki - obejmuje kompleks zagadnień związanych z energetyką zawodową i przemysłową, w tym aparaty i systemy pomiarów, automatyki i sterowania, budowę i osprzęt sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, energooszczędne oświetlenie przemysłowe i drogowe, zastosowania informatyki i telekomunikacji w energetyce, prezentacje innowacyjnych technologii sieciowych i stosowanych specjalistycznych maszyn czy urządzeń. Wraz z lawinowo rosnącym zainteresowaniem odnawialnymi źródłami energii i technologiami bardziej przyjaznymi dla środowiska znaczącą część targów zajmują właśnie urządzenia i aparatura związana z tą szybko rozwijającą się branżą – swoje najnowsze rozwiązania prezentują tutaj producenci paneli fotowoltaicznych, turbin wiatrowych, pomp cieplnych i magazynów energii a także dostawcy falowników i układów automatyki związanych z tymi technologiami. Targom towarzyszyć będą konferencje, których tematyka dotyczyć będzie aktualnych problemów związanych z transformacją energetyczną.

Teren targów obejmuje ponad 35 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej, zarówno w hali wielofunkcyjnej, jak i w pawilonach namiotowych oraz terenach otwartych, na których wystawcy mają możliwość ekspozycji wielkogabarytowych i ciężkich eksponatów. Targi odbywają się u stóp Dębowca i Szyndzielni, na urokliwie położonym terenie organizatora ENERGETAB-u – firmy ZIAD Bielsko-Biała SA.

Wstęp na targi jest bezpłatny. Zapraszamy w dniach 13 - 14 września w godz. od 9:00 do 17:00 i 15 września w godz. od 9:00 do 15:00.